Zima już TUŻ TUŻ ! Radzimy jak się przygotować i nie zostać zaskoczonym

Właściwe przygotowanie samochodu do sezonu może okazać się kluczowe dla naszego bezpieczeństwa, szczególnie gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej zera. Samo założenie opon zimowych nie zagwarantuje Ci spokoju!???

W czasie kryzysu związanego z Covid-19, jeszcze kilka miesięcy temu ceny paliw były na bardzo atrakcyjnym poziomie dzięki czemu wiele osób zrobiło zapasy paliwa na później jednak chcielibyśmy zauważyć że parametry jakie ono posiada nie spełnia norm zimowych i może powodować uszkodzenie silnika lub auto już w około -3 st C może mieć problemy z odpaleniem.

Zachęcamy swoich klientów do weryfikacji świadectw jakości i parametrów związanych zwłaszcza z blokadą filtra i mętnieniem ON obecnie posiadanego oraz stopniowej wymiany na Olej Napędowy o lepszych parametrach.

Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na dodatkowe pytania i pomogą Państwu wybrać ten “odpowiedni moment” aby nie zostać zaskoczonym przez niskie temperatury.
zimowe paliwa

Zachęcamy do zamówień oraz kontaktu pod numerami 605-789-411 oraz 783-563-454

KILKA PORAD JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

1. Zamarznięte drzwi w samochodzie

Zabezpiecz uszczelki!

Zamarznięte drzwi w samochodzie mogą zmienić niejeden mroźny poranek w prawdziwy koszmar – dlatego odpowiednie zabezpieczenie pojazdu przed zimą powinno uwzględniać również należyte zabezpieczenie uszczelki do drzwi w aucie.

Uszczelki samochodowe to wykonane z gumy elementy zabezpieczające wnętrze naszego pojazdu przed czynnikami zewnętrznymi. W kanalikach uszczelek niestety często pozostaje woda, która zamarza w niskich temperaturach i niszczy gumę. Jak temu przeciwdziałać?

Konserwacja uszczelek samochodowych

Gumowe elementy należy odpowiednio przygotować na zimę. Wyczyszczoną i osuszoną powierzchnię dobrze jest pokryć warstwą ochronną. Wazelina to najtańszy środek, którego możemy do tego użyć. Niestety ten stary i wypróbowany przez wielu kierowców sposób ma również swoje wady – uszczelka nie wchłania jej. Takie tradycyjne smarowanie drzwi może pozostawiać zabrudzenia na ubraniach niczego nieświadomych pasażerów.

Najlepiej zaopatrzyć się w specjalny smar do uszczelek samochodowych (w sprayu lub w sztyfcie). Jeśli nie chcemy stanąć przed koniecznością ich przedwczesnej regeneracji, musimy o konserwacji pamiętać cały rok, a nie tylko zimą.

Zamarznięty zamek w aucie.

2. Woskowanie auta zimą

Woskuj!

Kapryśna, środkowoeuropejska zima nie oszczędza ani kierowców, ani ich samochodów. Jak kompleksowo zakonserwować auto na zimę? Niezwykle istotne jest zadbanie o stan nadwozia. Najprostszym sposobem na jego zabezpieczenie jest woskowanie. Niestety, czynniki takie, jak ujemne temperatury czy rozsypywana na drogach sól nie są obojętne dla naszego lakieru. Woskowanie auta zimą ma zbawienny dla stanu naszej karoserii.

Nałożenie wosku samochodowego ma jeszcze jedną, ważną dla wielu kierowców zaletę – gwarantuje perfekcyjny wygląd auta podczas tej brudnej, stojącej pod znakiem błota porze roku.

3. Zabezpieczenie karoserii przed zimą

Dbaj o lakier!

Jak zakonserwować auto na zimę? Niezwykle ważna jest kompleksowa ochrona lakieru. Sam wosk nie wystarczy do pełnego zabezpieczenia. Powstałe najczęściej o tej porze roku obicia, rysy i odpryski nie tylko wyglądają źle, ale są także szczególnie narażone na korozję.

Zadbaj o regularne mycie auta. Najlepiej zrobić to ręcznie, bo to najskuteczniejsza i bezpieczna dla lakieru metoda. Silna chemia stosowana w myjniach bezdotykowych może mieć zły wpływ na karoserię, umycie auta w mocnych detergentach może więc przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Myśląc o konserwacji karoserii, nie można zapomnieć również o drobiazgach takich, jak odpowiedni płyn do spryskiwaczy. Produkt nierenomowanej marki (z dużą ilością metanolu w składzie) może szkodzić lakierowi, zwłaszcza w okolicach dyszy spryskiwaczy.

Dbanie o karoserię zimą.

4. Płyny eksploatacyjne w samochodzie

Sprawdź wszystkie płyny!

Prawidłowa konserwacja samochodu przed zimą musi uwzględnić także stan płynów eksploatacyjnych. Ich regularne sprawdzanie to oczywistość. Prawidłowego odczytywania oznaczenia płynów w samochodzie oraz kontrolowania ich stanów uczymy się przecież już na kursie prawa jazdy. Niestety, najczęściej nie dowiadujemy się wtedy jak prawidłowo dbać o płyny eksploatacyjne zimą.

Wspomnieliśmy już o tym, że należy unikać najtańszych płynów do spryskiwaczy, ponieważ mogą one szkodzić naszej karoserii. W trakcie przygotowań do zimy wszystkie płyny w samochodzie powinny zostać dodatkowo sprawdzone. Zamarznięty w układzie chłodzenia płyn może zniszczyć chłodnicę i silnik. Temperaturę jego krzepnięcia powinno się sprawdzić za pomocą glikometru.

Sprawdzić należy również olej i pozostałe płyny eksploatacyjne. Zużyty olej do samochodu gorzej chroni silnik przed zatarciem oraz utrudnia rozruch. Szczególnie zimą ma to ogromne znaczenie dla naszego auta. Przed sezonem koniecznie skontroluj poziom oleju w silniku oraz sprawdź jego przebieg. Jeśli producent auta dopuszcza taką możliwość – użyj oleju o niższej lepkości, ponieważ lepiej sprawdza się on w niskich temperaturach.

5. Jak przygotować?

Dla kierowców przerażonych ilością elementów, o których należy przed zimą pomyśleć, przygotowaliśmy specjalną ikonografikę, która gromadzi wszystkie informacje w jednym miejscu:ŻRÓDŁO INFORMACJI – TEKST ORYG. – KLIKNIJ BY PRZEJŚĆ